Kup Brazila: Remi na Marakani, odluka u Belo Horizonteu

Buda Mendes, Getty Images Sport

U noći između četvrtka i petka odigrana je prva utakmica velikog finala brazilskog kupa u kojoj su Flamengo i Kruzeiro remizirali rezultatom 1:1.

U Rio de Žaneiru na čuvenoj Marakani u prvom finalnom okršaju najmasovnijeg brazilskog takmičenja između starih rivala Flamenga i Kruzeira nije bilo pobednika, tako da se sa razlogom očekuje puno uzbuđenja u revanš susretu.

Oba tima ušla su veoma agresivno u meč sa velikom željom da dođu do pobede u svom sedmom učešću u samoj završnici kupa, a pre prvog pogotka viđene su dve izgledne prilike, po jedna na obe strane.

Veliko slavlje domaćim navijačima na početku 76. minuta doneo je Lukas Pasketa koji je nakon velike gužve bio najpribraniji u protivničkom kaznenom prostoru. Međutim, samo osam minuta kasnije četa Mana Menezesa, bivšeg selektora reprezentacije Brazila, uspela je da dođe do rezultatskog egala.

Izjednačujućem golu prethodio je šut Hudsona sa distance koji golman Tijago nije uspeo da zaustavi, a na odbijenu loptu natrčao je potpuno zaboravljeni rezervista De Araskaeta kome je ostao lakši deo posla. Internacionalacu iz Urugvaja bilo je dovoljno svega 240 sekundi da zatrese protivničku mrežu od kako je dobio priliku sa klupe, a svojim drugim golom u ovosezonskom izdanju nacionalnog kupa postavio je konačan rezultat.

Revanš utakmica je na programu u noći između 28. i 29. septembra kada će Kruzeiro pred svojim navijačima u Belo Horizonteu pokušati da dođe do petog trofeja, koliko ih do sada u svojim vitrinama ima ekipa Gremija koja je prethodne sezone u finalu bila uspešnija Atletiko Mineira. Sa druge strane Flamengo je do sada tri puta osvajao Kopa do Brazil, a poslednji put 2013. godine.