Evergrande siguran protiv Čangčuna

VCG/VCG via Getty Images

Fudbaleri Gvangdžou Evergrandea pobedili su u prvom meču 24. kola kineske Super lige Čangčun na svom terenu sa 3:1.

Brazilski napadač Rikardo Gular postigao je prvi gol za ekipu Luisa Felipea Skolarija u 26. minutu posle dodavanja sa Ženg Žijem, dok je isti igrač bio strelac i drugog gola u 59. minutu, ovoga puta sa penala.

Pre toga je u šesnaestercu Čangčuna Đijang Že nepropisno zaustavio Li Ksuepenga.

Gostujuća ekipa je uspela da smanji rezultat u 61. minutu kada je gol postigao uzbekistanski defanzivac Anzur Ismailov, dok je konačnih 3:1 Gvandžou doneo u 66. minutu Brazilac Alan.

Evergrande je ostvario četvrtu pobedu zaredom i ima 56 bodova posle 24 kola, dok je drugoplasirani Šangaj SIPG sa 11 bodova manje i utakmicom manje. Čangčun je 10. sa 28 bodova i tri utakmice bez prvenstvene pobede.