Kopa Sudamerikana: Slavlje Lavova, Rušel u timu Šapeka

Fudbal ostalo 14. sep. 20175:08 > 5:24
Masashi Hara/Getty Images

U noći između srede i četvrtka su igrana tri meča osmine finala Kopa Sudamerikana.

Tri utakmice, šest timova, a od toga pet brazilskih. Pobedu je odneo samo jedan i to Sport Resife na svom terenu protiv Ponta Prete od 3:1. Ronaldo Alves je prvi bio strelac za Lavove u 8. minutu, a onda je do odlaska na odmor na 2:0 povisio Riteli u 45. minutu. Za ubedljivu prednost od 3:0 gol je u 76. minutu postigao Andre, dok je kakvu takvu nadu gostima pred revanš u Kampinasu pružio Felipe golom u 83. minutu za konačnih 3:1. Revanš se igra 20. septembra.

Prošlogodišnji šampion Kopa Sudamerikana Šapekoense (posle avionske nesreće i prepuštanja titule od strane Atletiko Nasionala) je na svom terenu dočekao još jednu brazilsku ekipu Flamengo, ali nije bilo golova (0:0). Kao i prethodni duel, revanš se igra 20. septembra.

Zanimljivo je da se na ovoj zvaničnoj utakmici prvi put posle avionske nesreće vratio na teren jedan od trojice preživelih fudbalera Alan Rušel. Prošlog novembra je poginula 71. osoba u avionu na putu za Medeljin, a među njima i ceo tim Šapekoensea, dok su preživeli Rušel, Neto i Džekson Folman. Rušel je igrao do sada na prijateljskim mečevima protiv Barselone i Rome.

U trećem meču brazilski Korintijans i argentinski Rasing su igrali nerešeno 1:1. Vezista Korintijansa Majkon je u 30. minutu zatresao mrežu Argentinaca za prednost, ali je u 74. minutu izjednačio Triverio, dok se do kraja susreta rezultat nije menjao.

U ostalim mečevima osmine finala Sero Portenjo i Žunior su igrali 0:0, paragvajski Nasional je pobedio Estudijantes sa 1:0, Atletiko Tukuman je već eliminisan od Independijentea sa ukupnih 2:1, dok je Libertad pobedio Independijente Santa Fe sa 1:0. U noći četvrtak na petak prvi meč igraju Fluminense i LDU Kito.