Strašni River brojao do osam, pet golova Skoka

Fudbal ostalo 22. sep 20174:58 > 4:59
Friedemann Vogel, Getty Images Sport

Fudbaleri River Plate demolirali su bolivijski Vilsterman rezultatom 8:0, u revanš meču četvrtfinala Kopa Libertadores i plasirali se u polufinale.

Vilsterman je u prvom meču slavio 3:0, međutim, u revanšu na Monumentalu Bolivijci nisu postojali. Već posle 19. minuta River je anulirao zaostatak iz prvog meča, golovima bivšeg igrača Sanderlenda Ignasija Skoka u 9, 14. i 19. minutu. Na 4:0 poviso je Enco Perez u 36. minutu.

Već na startu drugog poluvremena Skoko postiže novi pogodak, u 53. minutu u strelce se upisao i Fernandez, da bi pet minuta kasnije Skoko došao do petog gola na meču. Konačan rezultat postavio je Perez novim golom, u 67. minutu.

River će se u polufinalu sastati sa Lanusom, koji je na penale bio uspešniji od San Lorenca.

Posle 2:0 za Lorenco u prvom meču, isti rezultat bio je na kraju regularnog dela u revanšu za Lanus, pa se pristupilo jedanaestercima. Strelci za Lanus bili su Sand u 11. i Paskini u 16. minutu.

Na penal lutriji domaći tim je bio nepogrešiv, dok su za San Lorenco neprecizni bili Caruzo i Blandi, za konačnih 4:3 i plasman u polufinale Lanusa.