Japan: Kofu iznenadio Jokohamu, Kašivi trebalo 10 min.

Getty Images/Laurence Griffiths

Fudbaleri Kofua zabeležili su najveću pobedu u dosadašnjem toku japanskog prvenstva, pošto su u 27. kolu savladali petoplasiranu Jokohamu sa 3:2.

Iako je Jokohama imala inicijativu sve vreme, brojni šutevi su bili uglavnom neprecizni. S druge strane Kofu je uputio samo pet puta loptu ga golu rivala, ali je postigao čak tri gola. Vođstvo im je doneo dudu u 11. minutu, da bi isti igrač i udvostručio prednost domaćih u 49. Vratio je Vierira nadu Jokohami devet minuta kasnije.

Međutim, pogotkom sa bele tačke Lins je potvrtdio pobedu Kofua. U nadoknadi vremena Šinozuka je mogao samo da umanji zaostatak gostiju.

Cerezo Osaka doživeo je težak poraz na svom terenu od Vegalta Sendai sa 1:4. Gosti, inače 12. na tabeli, poveli su golom Išihara u 42. minutu, da bi potom mrežu četvrte ekipe u poretku rešetali redom Nocuda, Šihaši i Nozava. Utešni gol za domaće postigao je Mizunuma. Bio je ovo drugi vezani poraz poraz Cerezo Osake.

Kašiva je kao domaćin savladala Tokio sa 4:1. Vođstvo trećoj ekipi na tabeli doneo je Taketomi u 28. minutu, da bi čak tri gola domaći postigli od 60. do 69. minuta. U strelce su se u tom periodu upisali Ito, Taketomi i Kristiano. Utešni pogodak za goste postigao je Utaka sa penala u 75.

Vodeća Kašima je u nadoknadi vremena obezbedila pobedu nad Gambom Osakom (2:1). Poveli su gosti već u 7. minutu, kada je Hvang Euj-Jo bio precizan. Ipak,  Kanazaki je, u trećem minutu nadoknade prvog poluvremena, promašio penal, da bi sjajno reagovao dodavši loptu Leandru, koji ju je smestio u mrežu. U 92. minutu Ueda je pogodio za pobedu domaćih.

U ostalim mečevima Hirošima je pobedila Šimicu sa 3:1, Saporo i Nigata su podelili bodove (2:2), a identično je završen i meč između Urave i Sagan Tosua. Trijumfovala je i Salvata nad Omija Ardijom (2:1). Na utakmici Kobe – Kavasaki nije bilo golova.