Japan: Preokret Osake u Tosuu

Fudbal ostalo 15. okt. 201711:58 > 12:12
Atsushi Tomura/Getty Images

U nedelju su u Džej ligi bila na programu poslednja dva meča 29. kola, a pobedu je posle preokreta ostvarila Serezo Osaka.

Tim Sereza je na gostovanju Sagan Tosuu slavio sa 2:1, a do tri boda je uspeo da dođe iako je od 23. minuta gubio golom Kolumbijca Viktora Ibarboa sa penala.

Samo dva minuta kasnije izjednačio je Kenju Sugimoto, da bi pobedu Serezu obezbedio Hiroši Kijotake u 58. minutu.

Za ekipu Sereza Osake svih 90 minuta odigrao je hrvatski internacionalac Matej Jonjić.

Serezo je posle 29. kola na petoj poziciji na tabeli sa 51 bodom, dok Tosu zauzima deveto mesto sa deset bodova manje.

U drugom meču dana Kofu i Tokio su igrali nerešeno 1:1. Brazilac Lins je u 23. minutu zatresao mrežu Tokija, koji je od 44. igrao sa desetoricom, pošto je Nigerijac Piter Utaka dobio direktan crveni karton. Ipak, ekipa iz glavnog grada Japana je izbegla poraz pošto je u 60. minutu Juiči Marujama pogodio za konačnih 1:1.

Kofu je 15. na tabeli Džej lige sa 28 bodova, dok je Tokio 11. sa deset bodova više.

Prvenstvenu trku pet kola pre kraja vodi Kašima sa 64 boda, dok je prati Kavasaki sa pet bodova manje.