Kina: Liaoning drugoligaš, nada Šandonga živi

Alexander Hassenstein Getty Images Sport

Fudbaleri Šandonga pobedili su Liaoning na svom terenu 3:1, u prvom meču 28. kola kineske Superlige.

Posle tog poraza gosti su izgubili sve šanse za opstanak u elitnom rangu i dva kola pre kraja, sa 18 bodova, sedam manje od prvog iznad crte Tjanđin Tede, definitivno ispali u drugu ligu.

Sa druge strane, Šandong je trijumfom ostao u borbi za treću poziciju koja vodi u kvalifikacije za azijsku Ligu šampiona. Ekipa Feliksa Magata ima 46 bodova, tri manje od Hebeja, koji ima i meč manje.

Domaći tim je u vođstvo doveo Brazilac Dijego Tardeli u 15. minutu, a na 2:0 povisio je Papis Sise iz penala u 38. Pitanje pobednika rešio je Đin Đingdao u 71. minutu, samo minut nakon što je ušao u igru, da bi konačan rezultat postavio Vang Hao, golom u nadoknadi vremena.