Lanus od 0:3 do finala Kopa Libertadores! (VIDEO)

Fudbal ostalo 1. nov 20174:29 > 4:36
Buda Mendes, Getty Images Sport

Fudbaleri Lanusa prvi su finalisti Kopa Libertadores pošto su posle velikog preokreta u revanš meču polufinala pobedili River Platu sa 4:2 i nadoknadili gol minusa iz prvog meča.

Lanus se prvi put u klupskoj istoriji plasirao u veliko finale, a u borbi za trofej sastaće se sa boljim iz duela između brazilskog Gremija i ekvadroske Barselone. Gremio je u prvom meču pred svojim navijačima slavio sa 3:0.

Posle 23. minuta duela u Lanusu gosti iz obližnjeg Buenos Ajresa vodili su sa 2:0 golovima Skoka i Montiela i niko na stadionu nije verovao da je moguć epski preokret.

Pogodak Sanda u poslednjim trenucima prvog dela utakmice vratio je nadu domaćim navijačima, a čim je počelo drugo poluvreme isti igrač je izjednačio rezultat na 2:2.

Euforija je zahvatila i igrače i pristalice Lanusa, a pogodak Akoste u 62. minutu za 3:2 ‘zapalio’ je atmosferu na tribinama.

Fudbaleri River Plate pokušali su da se priberu jer su i dalje bili u prednosti zbog više postignutih golova u gostima, međutim, sudija Roldan je ubrzo pokazao na belu tačku.

Siguran sa 11 metara bio je Silva za neopisivo slavlje u Lanusu.

U preostalih 20 minuta na obe strane bilo je mnogo nervoze, a zbog dve javne opomene u sudijskoj nadoknadi vremena isključen je gostujući fudbaler Fernandez.

Finale Kupa Libertadores je 22. i 29. novembra.