Liga 3 – gol u 36. sekundi, četiri gola do poluvremena

Pete Norton / Stringer

Fudbaleri Piterboroa i Vimbldona remizirali su 2:2 na stadionu Kingsmedou u meču engleske treće lige u koji je obilovao uzbuđenjima.

Tokom vikenda u kojem se ne igraju fudbalska prvenstva širom sveta zbog završnice kvalifikacija na Svetsko prvenstvo, imali smo priliku da uživamo u veoma borbenoj utakmici engleske Lige 1.

Utakmica 17. kola engleske treće lige započela je jednim od najbržih golova u sezoni, pošto je Lajl Tejlor doveo domaće u vođstvo u 36. sekundi susreta

Gosti sa istoka Engleske su izjednačili u 26. minutu pošto je autogol dao Fuler, kapiten Vimbldona.

Ekipa menadžera Grenta Mekena je bila bolja i do potpunog preokreta je došla 38. minutu. Gol iz penala dao je najbolji fudbaler Piterboroa Markus Medison.

Međutim, popularni Poš ni šesti put zaredom nije došao do pobede na strani pošto je Mekdonald izjednačio rezultat u 45. minutu.

Iako je drugo poluvreme bilo izuzetno borbeno i dinamično nije bilo golova, tako da Vimbldon ostaje u zoni ispadanja na 21. mestu sa bodom zaostatka u odnosu na prvu bezbednu ekipu – Ročdejl.

Piterboro je na osmoj poziciji sa samo bodom manje od prvog mesta koje vodi u plej-of, na kojem se trenutno nalazi Roteram Junajted.