Kup Belgije: Rišairo junak Ostendea, prošao i Šarlroa

Dean Mouhtaropoulos/Getty Images

Fudbaleri Šarlroe i Ostendea plasirali su se u četvrtfinale Kupa Belgije u mečevima koji su odigrani u utorak. Sporting je na gostovanju slavio sa 1:0 protiv Muskrona, dok je Ostende iznenadio Sint Trojden.

Trenutno drugoplasirani tim belgijskog šampionata u Muskronu je upisao peti trijumf zaredom u svim takmičenjima, a za to se postarao Mamadu Fol. Senegalski fudbaler je svojim trećim golom ove sezone u 53. minutu susreta sam doneo svom timu plasman među osam najboljih timova u Kupu.

Ostende je mnogo lakše stigao do trijumfa, a oba pogotka viđena su u prvih deset minuta meča – strelci su bili Zinjo Gano i Rišairo Živković. Trijumf tog tima je malo iznenađenje, pošto je trenutno na 12. mestu šampionata, dok je Sint Trojden na četvrtoj poziciji.

Preostale utakmice osmine finala Kupa Belgije na programu su u sredu i četvrtak.