Alfaro preokretom srušio Mumbai

Fudbal ostalo 29. nov. 201718:12 > 18:13
Getty Images/Claus Andersen

Fudbaleri Pune Sitija dobili su Maha-derbi na otvaranju trećeg kola Indijske superlige. Urugvajac Emilijano Alfaro bio je dvostruki strelac u preokretu kojim je Pune savladao Mumbai Siti 2:1.

Meč na stadionu Šri Šiv Čatrapati doneo je velike emocije zbog rivaliteta dva susedna grada u državi Maharaštra i činjenice da su na čelu oba kluba velike bolivudske zvezde, koje su bile prisutne na meču.

Domaćin, kojeg trenira srpski stručnjak Ranko Popović, bolje je otvorio meč, ali su gosti poveli iz prvog ozbiljnijeg napada, lepim udarcem Balvanta Singa. Balvant je u odličnoj formi, postigao je ove jeseni tri gola za reprezentaciju i pomogao joj da tek četvrti put u istoriji izbori mesto na AFC Azijskom kupu.

Usledilo je sat vremena konstantnog pritiska domaće ekipe, ali krupna i snažna odbrana sastavljena od dva Brazilca i Rumuna Gojana nije im dozvoljavala da naprave pravu priliku. Najbolji igrač Punea Marselinjo bio je upadljivo nervozan, a Dijego Karlos je previše solirao.

Međutim, u 75. minutu sudija Šah je jedan start Rozarija na Karlosu procenio kao penal, a Alfaro sa bele tačke donosi izjednačenje.

U finišu utakmice Mumbai je krenuo snažno, u pokušaju da stekne novu prednost. Igrač utakmice Žerson pogodio je stativu, a zatim je posle kornera pobegao čuvaru, ali šutirao neprecizno u 90. minutu.

Kazna je stigla u 93. minutu, kada je rezervni igrač Džonatan Luka poslao fantastičan pâs dug 50 metara koji je otvorio kontru dva igrača na golmana. Dijego Karlos je bio nesebičan, a Alfaro postigao četvrti gol u sezonu za erupciju radosti na tribinama.

Pune sada ima šest bodova, koliko i vodeći Bengaluru, koji u četvrtak gostuje u Goi (SK1, 15.30). Današnji rivali ponovo će na teren u nedelju, Pune čeka Čenaijin, a Mumbai putuje u Koči, na meč sa Kerala Blastersima (SK6, 15.30).