Gremio posle 22 godine osvojio Kopa Libertadores

Lucas Uebel/Getty Images

Fudbaleri Gremija novi su osvajači Kopa Libertadores, a u velikom finalu pobedili su argentinski Lanus ukupnim rezultatom 3:1. Posle trijumfa na svom terenu sa 1:0, Brazilci su slavili i u provinciji Buenos Ajres sa 2:1.

Gremio je prvi međunarodni trofej posle 22 godine obezbedio praktično u prvom poluvremenu revanša, pošto je tada postigao svoja oba gola.

Fernandinjo je doveo brazilski klub u vođstvo u 27. minutu, a 15 minuta kasnije Luan je udvostručio prednost.

Međutim, domaćin se nije predavao, Hose Gustavo Sand mu je dao nadu pogotkom iz penala u 72. minutu, ali Lanus više od toga nije mogao.

Gremio je na tronu zamenio kolumbijski Atletiko Nasional, koji je u prošlogodišnjem finalu pobedio Independijente.

Za brazilski klub to je treći trofej u Kopa Libertadores, a prethodne je osvojio 1983. i 1995. godine. Poslednji put je u finalu igrao 2007. godine, kada je bolja od njega bila Boka Juniors.

Gremio je u međunarodnim takmičenjima slavio još samo u Interkontinentalnom kupu 1983. godine.

S druge strane, Lanus je prvi put u istoriji stigao do finala Kupa Libertadores, a jednom je osvojio Kopa Sudamerikana – 2013. godine.