Šapeko se provukao do Kopa Libertadores, muk Koritibe

Alexandre Loureiro, Getty Images Sport

U poslednjem kolu brazilske Serije A je viđeno mnoštvo uzbuđenja i zanimljivih rezultata, od kojih su neki odlučivali o plasmanu u kontinentalna takmičenja, a neki o ispadanju.

Ekstremno napeto je bilo na utakmici Šapekoensea i Koritibe, gde je ekipa čiji je gotovo ceo tim poginuo u avionskoj nesreći prošle godine, na volšeban način uspeo da izbori kvalifikacije za Kopa Libertadores.

Šapeko je slavio sa 2:1 golom Tulija de Mela u 90+5. minutu, što je ujedno značilo i eliminaciju Koritibe iz elitnog ranga brazilskog fudbala.

Na toj utakmici je čak viđen i potpuni preokret jer je Koritiba vodila od 15. minuta golom Klebera, dok je izjednačio Elikarlos u 37. minutu.

Šampion je već bio odavno poznat i to je Korintijans, koji je u poslednjem kolu izgubio od Sport Resifea sa 1:0, što je za tu ekipu značilo i opstanak u ligi.

Osim Korintijansa u grupnu fazu Kopa Libertadores su se kvalifikovali i Palmeiras, Santos, Gremio, Kruzeiro i Flamengo, a u kvalifikacije uz Šapekoense ide i Vasko da Gama.

Iz lige su ispali Koritiba, Avai, Ponte Preta i Atletiko Gojanense.