Popovićev Pune Siti poražen posle preokreta

Fudbal ostalo 14. dec. 201717:31 > 17:38
Printscreen

U derbiju petog kola indijske Superlige, Bengaluru je u gostima savladao Pune Siti, srpskog stručnjaka Ranka Popovića, rezultatom 3:1 za prvo mesto na tabeli.

Ove sezone Pune Siti mnogo bolje igra u gostima nego na domaćem terenu, a to se potvrdilo i na ovom meču. U izuzetno slabom fudbalu u prvom poluvremenu, jedini dobar potez napravili su domaći u 35. minutu, Isakov centaršut iskoristio je Adil Kan koji je glavom sa pet metara postigao gol za 1:0, njemu je to bio drugi gol u sezoni.

U drugo poluvreme Bengaluru je ušao mnogo sigurnije, ali na ishod meča uticao je momenat iz 56. minuta kada Balđit Sani napravio još jedan prekršaj za javnu opomenu, tako da je Pune Siti igrao sa igračem manje više od pola sata.

Trener gostiju Albert Roka, bivši asistent Franku Rajkardu u Barseloni i Galatasaraju, izvšio je dvostruku izmenu, ušli su Španci, Edu Garsija i Toni koji su značajno ubrzali igru svog tima, a to je najviše odgovaralo, najboljem igraču gostiju Mikuu, koji je na identičan način postogao dva gola u 64. i 78. minutu za potpuni preokret gostiju.

Tačku na meč stavio je veteran i kapiten Bengalurua Sunil Četri koji je u šestom minutu nadoknade postigao svoj drugi gol u sezoni za konačnih 3:1. Bengaluru je prvi na tabeli nakon pet odigranih mečeva, sa četiri pobede i 12 bodova, dok je Pune siti na poziciji broj četiri sa tri pobede i tri poraza i devet bodova.

U petak na Sport klubu 1 od 15:30 sastaju se Kerala i Nortist junajted. Dva tima koji su veoma loše počeli sezonu, domaći nemaju nijednu pobedu, postigli su samo tri gola, gosti, iako su postigli gol manje, imaju jednu pobedu i bod više na tabeli.