Gol Vineta za pobedu Blastersa, Paramba tragičar

Getty Images/Stephen Pond

U utakmici petog kola indijske superlige ekipa Kerala Blasters stigla je do prve pobede. Rezultatom 1:0 savladan je Nort Ist Junajted.

U dobroj atmosferi na stadionu „Džavaharlal Nehru“ pred više od 35 hiljada gledalaca nije viđena posebno kvalitetna utakmica.

Brzina Si Kej Vineta i Džekičen Singa pravila je razliku i stvarala šanse za Blasterse.

U 24. minutu posle prodora po krilu Rina Anta lep gol je postigao Vinet, koji je glavom pogodio sa pet metara.

Nije bilo previše šansi do kraja prvog poluvremena, ali se ključni trenutak utakmice dogodio 42. minut.

Posle kontre domaćih, loptu je prihvatio domaći napadač Sifnios, koji je zaobišao golmana gostiju Reheneša Parambu, koji ga je oborio na 18 metara.

Sudija je pokazao direktan crveni karton, u igru je ušao rezervni golman Kumar a izašao je napadač Narzari.

U drugom delu igre gosti su bili bolji, ali bez velikih šansi.

Blastersi su sada sedmi na tabeli sa šest bodova iz pet utakmica.