Mihin Torino izbacio Romu, Vanja heroj!

Getty Images/Andreas Schlichter

Fudbaleri Torina pobedili su Romu na Olimpiku sa 2:1 i plasirali su se u četvrtfinale Kupa Italije.

Tim Siniše Mihajlovića odigrao je veoma pametno protiv favorizovanih Rimljana i na kraju je iskoristio činjenicu da je Euzebio Di Frančesko izveo kombinovan tim.

Blistao je i srpski golman Vanja Milinković-Savić koji je u potpunosti iskoristio priliku, a bio je i heroj pošto je u 76. minutu odbranio penal Edinu Džeku i tako odbio pokušaj Rome da se vrati u meč.

Torino je poveo u 39. minutu pošto se De Silvestri odlično snašao posle kornera i odbitka u kaznenom prostoru, a u 73. minutu Edera je pogodio pošto je ispratio centaršut na drugoj stativi.

Usledila je bravura Milinković-Savića koji je uz odbranjeni penal imao još nekoliko sjajnih intervencija.

Roma je do kraja samo uspela da ublaži porez golom Šika u 85. minutu.

Protivnik Torina u četvrtfinalu biće bolji iz duela Juventus – Đenoa.