Čenaijin pobedio u Džamšedpuru

Fudbal ostalo 28. dec. 201717:50 > 17:53
Nathan Stirk/Getty Images

Fudbaleri Čenaijina pobedili su kao gosti Džamšedpur i obezbedili ostanak na čelu Indijske Superlige na kraju 2017. godine.

Šampion iz pretprošle sezone slavio je pogotkom Džedžea Lalpeklue u 41. minutu sa bele tačke, a pobedu je obezbedio golman Karandžit Sing, koji je odbranio penal.

Čenaijin sada ima 16 bodova, četiri više od tri prva pratioca, dok je Džamšedpur ostao na devet bodova, što ih drži na šestom mestu.

Domaćin, koji u svojoj debitantskoj sezoni još nije dao gol pred svojim navijačima, počeo je utakmicu mnogo aktivnije, stvorio dve dobre prilike u uvodnih desetak minuta meča, ali je Karandžit Sing na golu lidera bio siguran.

Čenaijin je lagano preuzimao kontrolu nad utakmicom, ali je imao problema sa stvaranjem prilika sve do 40. minuta, kada je Metabe Hosein sa zemlje rukom zaustavio loptu unutar svog šesnaesterca.

To je pružilo šansu Džedžeu da popravi svoj skor na četiri gola ove sezone i donelo prednost gostima iz Tamil Nadua.

Samo četiri minuta kasnije penal je viđen i na drugoj strani, posle kontakta sa Serenom pao je Džairu, a sudija preoštro pokazao na belu tačku i izazvao trominutnu gužvu na terenu.

Prekid je možda poremetio Haićanina Kervensa Belfora, čiji je udarac atraktivno zaustavio Karandžit Sing.

U drugom poluvremenu gosti su potpuno spustili ritam utakmice i do samog finiša nije viđena nikakva opasnost po golmane, a Slovenac Rene Mihelič je iskusno kontrolisao meč.

Iznenada se u 94. minutu potpuno raspala odbrana domaće ekipe, Džedže je primio loptu sâm na ivici šenasaesterca, imao dobvoljno vremena da se namesti, ali je šutirao preko gola.

Čenaijin je jedini tim koji je već odigrao osam utakmica, a do poslednjeg meča prve polusezone imaće deset dana odmora.

Džamšedpur je potvrdio utisak iz prethodnih šest nastupa i produžio tradiciju da na svakom meču igraju od nula do jedan: posle tri remija bez golova četiri njihova vezana meča završena su pobedama gostiju od po 1:0, pa posle sedam kola imaju 9 bodova, uz gol-razliku 2:2.

Indijska superliga nastavlja se u petak utakmicom Mumbai Sitija i Delhi Dajnamosa. Mumbai će probati da trećom pobedom u četiri meča izbije na drugu poziciju, a gosti iz glavnog grada žele da prekinu seriju od pet poraza.