Jokanov Fulam za 7 minuta spakovao četiri gola

Ker Robertson/Getty Images

Fudbaleri Fulama pobedili su Ipsvič kod kuće posle preokreta 4:1, u 26. kolu Čempionšipa, a sva četiri gola igrači Slaviše Jokanovića dali su u periodu od sedam minuta.

Ipsvič je imao vođstvo na poluvremenu, posle gola Garnera u 45. minutu. Međutim, crveni karton desnog beka gostiju Spensa promenio je sve. Fulam je maksimalno iskoristio brojčanu prednost, došao do izjednačenja preko Sesenjona u 69. minutu, da bi u 76. već bilo 4:1. Strelci su bili Kamara u 72. i 76. i Sesenjon novim golom u 74.

Fulam je tom pobedom došao do 10. pozicije sa 39 bodova, četiri manje od šestog mesta, koje vodi u plej-of. Ispvič je 12. sa 36.

Vodeći Vulvsi bili su ubedljivi protiv Brentforda 3:0 i dodatno učvrstili lidersko mesto sa 61 bodom. Prvi pratilac Derbi ima 49.

Golove za Epiritovu ekipu dali su Neves u 57. Daglas u 59. i Žota u 80. minutu.

U meču Redinga i Birmingema slavili su gosti 2:0, golovima Magome i Galagera. Birmingem je drugom pobedom u nizu pobegao sa dna tabele i sad je 23. sa 23 boda. Reding je 18. sa 28.