Bivši fudbaler Barse i Espanjola vodio Gou do trijumfa

Fudbal ostalo 11. jan. 201817:35 > 17:53
David Ramos / Staff/Getty images

Fudbaleri Goe savladali su u 9. kolu Superlige Indije Džamšedpur sa 2:1, a strelac oba gola za domaćina bio je španski internacionalac Manuel Lanzarote.

33-godišnji napadač je postigao golove u 45+1. minutu sa penala i u 60. minutu na asistenciju Fernandeša, dok je jedini strelac za Džamšedpur bio brazilski vezista Trinidade Gonsalveš u 54. minutu. Lanzaroteu su to bili šesti i sedmi gol u sezoni.

Manuel Lanzarote, koji se u Indiji nalazi od avgusta ove godine, iza sebe ima bogatu dugogodišnju karijeru, koju je počeo kao omladinac Barselone. Španski ofanzivac je zatim igrao za C i B tim katalonskog kluba, potom je usledila selidba u Ljeidu.

Lanzarote je nastupao i za Atletiko Madrid B, Ovijedo, Sent Andreu, Atletiko Baleares, Eibar, Sabadelj, Espanjol, Alaves, Asteras Tripoli i do prošle sezone Saragosu.

Goa na tabeli indijske Superlige posle devet kola zauzima četvrto mesto sa 16 bodova, dok je Džamšedpur tri mesta niže, sa šest bodova manje.

Indijska Superliga se nastavlja u petak utakmicom Nort Ist Junajteda i Atletiko de Kolkate, koju u direktnom prenosu možete pratiti od 15,30 na Sport Klubu 1.