ISL: Džamšedpur posle preokreta do trijumfa

Fudbal ostalo 21. jan. 201817:34 > 17:38
Charlie Crowhurst, Getty Images Sport

U nedeljnim mečevima 11. kola indijske Superlige pobede su ostvarili Džamšedpur i Goa.

Fudbaleri Džamšedpura su do nova tri boda stigli posle preokreta, pošto su na domaćem terenu bili bolji od Delhi Dajnamosa 3:2 (1:2).

Gosti su motivisanije ušli u duel, a za potpunu kontrolu igre u prvom poluvremenu najzaslužnija su dvojica igrača. Kalu Uče je posle asistencije Nandakumara Sekara bio precizan za vođstvo Dajnamosa, a isti tandem je povisio na 2:0 samo dva minuta kasnije.

Ipak, domaća ekipa uspela je da smanji zaostatak pre odlaska na odmor, a precizan je bio Tiri u 29. minutu.

U nastavku je Džamšedpur preuzeo kontrolu nad utakmicom. Za 2:2 pogodio je Radžu u 54. a konačnih 3:2 postavio je Brazilac Gonkalveš četiri minuta pre kraja.

Džamšedpur ima 16 bodova posle 11 odigranih utakmica i nalazi se na petom mestu na tabeli indijskog šampionata.

Delhi Dajnamos je na začelju tabele sa sedam bodova.

U drugom meču dana Goa je u gostima slavila protiv Kerala Blastersa 2:1 (1:1).

Posle velike borbe u prvom delu igre, Goa je bila konkretnija u završnici u nastavku utakmice i tako izborila pobedu.

Gosti su poveli posle sedam minuta igre, kada se Koro upisao u listu strelaca.

Izjednačenje Kerali doneo je Vinet u 29. minutu, a pobedu Goi doneo je Edu Bedija u 77. minutu meča.

Srpski fudbaler Nemanja Lakić-Pešić ušao je u igru za domaći tim u 36. minutu.

Goa je četvrta na tabeli sa 19 bodova, koliko ima i trećeplasirani Pune Siti.