EP u futsalu: Azeri i Ukrajinci osigurali četvrtfinale

Fudbal ostalo 2. feb 201819:38 > 20:00
Tom Dulat/Getty Images for UEFA

U drugom meču Grupe D Evropskog prvenstva u futsalu Azerbejdžan je savladao Francusku 5:3 i na taj način su osigurali plasman u četvrtfinale. Isto su učinili i Ukrajinci, posle preokreta pobedom nad Rumunijom.

Počelo je vatreno. Azeri su poveli već u trećem minutu golom Bolinje, ali je Ngala uzvratio četiri minuta kasnije. Ipak, do kraja poluvremena nije bilo golova. Ali na samom početku drugog dela Mohamed je doneo preokret i vođstvo Francuzima. Međutim, taj gol samo je razljutio Azere, koji su od 23. do 29. minuta postigli čak tri goa. Briljirao je Bolinja sa dva gola i na taj način je kompletirao het trik. Konačan udarac Francuzima zadao je Eduardo u 38. minutu kada je bilo 5:2, dok je Muhudin uspeo samo da smanji do kraja na 5:3.

Ovom pobedom Azerbejdžan je izbio na prvo mesto Grupe D sa tri boda, Francuska i Španija imaju po jedan. Pošto su Francuzi odigrali oba meča tako da ne mogu da stignu Azere, što znači da su oni četvrtfinalisti, a protiv Španije će se u nedelju boriti za pobedu u grupi.

U Grupi C Ukrajina i Rumunija odigrale su fantastičan meč. Rumuni su poveli 2:0, ali su Ukrajinci uspeli da preokrenu i ostvare pobedu 3:2 golom Šoturme 15 sekundi pre kraja. Ovom pobedom Ukrajina je osigurala plasman u četvrtfinale i za prvo mesto će igrati protiv Portugalije.