Župile: Genk, Kortrijk i Standard došli do bodova

Getty Images/Joern Pollex

Odigrane su utakmice 25. kola belgijskog prvenstva, a do pobeda došli su Genk protiv Muskrona, Kortrijk protiv Sent Trujdena i Standard protiv Lokerena.

Gent i Eupen su remizirali 1:1, iako je gostujući Gent imao igrača više poslednji 20 minuta. Strelac za domaće bio je Kone, dok je za Gent gol i bod u poslednjem minutu regularnog toka meča doneo Janga.

Stefan Mitrović presedeo je čitav meč na klupi.

Standard je u gostima bio ubedljiv protiv Lokerena – 3:0. Golove su za tim iz Liježa postigli Emond, Kop i Marin, pa je nakon pobede Standard na devetoj poziciji na sredini tabele.

Golove za Kortrijk u pobedi 2:0 protiv Sent Trujdena postigao je Perbe – po jedan u svakom poluvremenu.

Genk je do minimalne pobede na gostovanju protiv Muskrona došao golom Ndongale u 83. minutu.