Futsal EP: Portugal ubedljiv protiv Ukrajine

Fudbal ostalo 4. feb 201820:03 > 22:23
Tom Dulat/Getty Images for UEFA

U poslednjem meču C grupe Evropskog prvenstva u futsalu, Portugalija je savladala Ukrajinu sa 5:3.

Ovo je bio duel u kome se vodila borba za prvo mesto u grupi, pošto su obe selekcije već obezbedile plasman u četvrtfinale.

Prvo poluvreme proteklo je u dominaciji Portugalaca, a Bruno Koeljo i Tijago Brito postigli su golove za 2:0.

Nakon 12 minuta igre u drugom delu, Ukrajinci su došli do izjednačenja preko Razuvanova i Korolišina. Nije dugo bio aktuelan taj rezultat, pošto je usledio blic krig Portugalaca.

Za tri minuta i tri sekunde postigli su tri gola i poveli sa 5:2. Golove su postigli Pedro Kari, Nilson Migel i Rikardinjo. 16 sekundi pre kraja meča, Šoturma je postavio konačnih 5:3.

Protiv Ukrajine u četvrtfinalu će igrati selekcija Španije, koja je zauzela prvo mesto u grupi D. Španci su u poslednjem duelu savladali Azerbejdžan 1:0 golom Pole u 14. minutu.

Azerbejdžan će se za plasman u polufinale boriti protiv Portugalaca

Srbija se u ponedeljak protiv Kazahstana bori za mesto u polufinalu. Orlovi su mesto među osam najboljih selekcija prvenstva izborili sa dva remija u grupi i nakon pobede Slovenije nad Italijima 2:1.

Direktan prenos meča između Srbije i Kazahstana bićete u prilici da gledate u direktnom prenosu na SK 1 od 18 časova. Duel između domaćina šampionata Slovenije i Rusije pratite na SK 2 od 21 sat.