Bengaluru čuva vrh tabele, savladan Čenajin

Charlie Crowhurst, Getty Images Sport

Fudbaleri Bengalurua slavili su na gostovanju Čenajinu 3:1 u duelu 13. kola indijske Superlige.

Gosti su bolje otvorili meč na stadionu „Džavaharlal Nehru“ u Čenaiju i poveli već u drugom minutu golom Haokipa.

Tim Džona Gregorija uspeo je da izjednači do poluvremena, a izjednačujući gol postigao je Fernandes u 33. minutu.

U nastavku su gosti bili konkretniji u napadu, a Bengaluru je stigao do drugog vođstva na meču u 63. minutu kada precizan bio Miku.

Meč je praktično rešen u 71. minutu kada je defanzivac Čenajina Sereno dobio drugi žuti karton, pa su gosti nastavili sa igračem više.

Ipak, samo pet minuta kasnije priliku da, i pored igrača manje, dovede svoj tim do izjednačenja imao je Lalpeklua u 76. minutu kada nije bio precizan sa bele tačke.

Tačku na pobedu gostiju stavio je Sunil Četri u četvrtom minutu sudijske nadoknade.

Bengaluru je na vrhu tabele indijskog šampionata sa 30 bodova, dok je Čenajin drugi sa sedam bodova manje.