Dajnamosi slavili u gostima, negativan rekord Junajteda

Fudbal ostalo 14. feb. 201817:53 > 17:55
Charlie Crowhurst, Getty Images Sport

U jedinoj utakmici 15. kola koja je odigrana u sredu u oviru indijske Superlige Delhi Dajnamos slavio je na strani sa minimalnih 1:0 protiv Nort Ist Junajteda.

Na stadionu „Indira Gandi“ u Gvahatiju, duel dva poslednjeplasirana tima na tabeli doneo je očekivano lošu fudbalsku predstavu. U prvih 45 minuta, kao i tokom većeg dela meča lavovi iz Delhija imali su veći posed lopte, dok su izabranici Avrama Granta imali veći broj prilika.

Jedini pogodak na meču viđen je u 87. minutu kada je rezervista, a ujedno i najbolji strelac gostiju Kalu Uče glavom zatresao mrežu rivala, posle centaršuta Davida Ngaitea. Učeu je to bio šesti gol u sezoni.

Glavni arbitar meča Santoš Kumar doneo je nekoliko diskutabilnih odluka, između ostalog, uticao je na konačan rezultat, pošto u prvom poluvremenu nije pokazao na belu tačku, posle starta Sićera nad Semom.

Dajnamosi su prekinuli seriju od tri utakmice bez pobede protiv ovog rivala, a zanimljivo je da su sva tri trijumfa sa Nort Istom ostvarili upravo na strani. Treba istaći i da su desetim porazom u sezoni fudbaleri Junajteda ostvarili negativan rekord kao prvi klub koji je za četiri godine koliko se igra Superliga doživeo dvocifren broj poraza u ligaškom delu.