Brazilci obradovali Nagoju

Fudbal ostalo 24. feb 201810:43 > 10:43
Getty Images

Fudbaleri Nagoje trijumfalno su počeli sezonu, pošto su u prvom kolu japanskoh prvenstva savladali Gamba Osaku sa 3:2.

Na radost domaćih navijača povela je Gamba Osaka golom Enda već u 13. minutu. Međutim, nije slavlje dugo trajalo, pošto je Havijer izjednačio već u 26. Početkom drugog poluvremena Roća je doveo u vođstvo Nagoju.

Nadu domaćima da bi mogli makar do boda na startu sezone dao je Nagasava, pogotkom u 79. minutu, da bi samo pet minuta kasnije Žo postigao pogodak za Nagoju, postavivši konačan rezultat.

Golom Dangde na asistenciju Kašive u 28. minutu Hirošima je savladala Saporo minimalnim rezultatom.

Šonan je savladao Nagasaki sa 2:1. Prvi gol za Šonan postigao je već u 8. minutu Jeong Hjeob, da bi u 16. izjednačio Tagami. Pred kraj utakmice, Išikava je pogodio za pobedu.

Bodove su podelili Tokio i Urava. Iako je Urava igrala agresivnije, prvi gol postigao je Higaši za vođstvo Tokija u 48. minutu. Već u 50. izjednačio je Makino.