Aleksandar Bjelica dao dva gola, Ostendeu tri boda

Frank Peters / Staff

U mečevima 28. kola belgijskog prvenstva odigranim u subotu Šarlroa je napravio veliki kiks u borbi za vrh remiziravši sa „fenjerašem“ Mehelenom, dok su u ostalim utakmicama pobede zabeležili Eupen, Ostende i Gent.

Šarlroa i Mehelen podelili su bodove u Mehelenu – 1:1. Gol i vođstvo za goste postigao je Kris Beija u 13. minutu, ali je do izjednačenja i, ispostaviće se, konačnog rezultata Mehelen došao u 37. minutu golom Mere.

U finišu je autsajder mogao i do sva tri boda, ali je jedanaesterac za Mehelen promašio Mats Ric.

U Eupenu smo imali priliku da vidimo spektakl u derbiju začelja sa smenama u vođsvtu – Eupen je pobedio gostujući Lokeren sa 3:2. Lokeren je prvo poveo u sedmom minutu preko Hupertsa, a do kraja poluvremena domaćin je preokrenuo na 2:1 – Raspentino i Okansi su postigli pogotke, a oba puta asistent je bio Nils Šuterden.

Eupen je izjednačio na 2:2 golom Sevaljosa, a tri boda domaćinu, koji je završio sa desetoricom na terenu posle drugog žutog kartona Njake, doneo je Garsija u 80. minutu.

Ostende je pobedio Sent Trujden 2:0, a oba gola postigao je srpski defanzivac Aleksandar Bjelica postigao je oba gola. Ostende je nakon te pobede smanjio zaostatak upravo za Sent Trujdenom na desetoj poziciji.

Gent je takođe napravio veliki preokret – gubili su 1:0 od Beverena (gol je postigao Telin), ali su u finišu meča strelci bili Tunišanin Bron i Ukrajinac Jaremčuk.

Gent je posle pobede na trećem mestu i izvesno je da će igrati doigravanje za šampiona.