Pobeda i prekid lošeg niza na krilima 37-godišnjaka

Matt Roberts/Getty Images

Branilac titule Kavasaki Frontale pobedom nad Džubilo Ivatom u gostima 3:0 otvorio je novu sezonu.

Centralna figura meča bio je veteran, 37-godišnji Kengo Nakamura, koji je postigao prvi gol u 24. minutu, a u finišu prvog dela utakmice asistirao je štoperima Tanigučiju u 43. i Eduardu u 45. minutu.

Ipak, ko zna kako bi utakmica tekla da su domaćini iskoristili dve sjajne prilike pri rezultatu 0:0 – Takahaši je pogodio stativu, a Adailton nije iskoristio situaciju jedan na jedan.

Kavasaki je petu utakmicu u nizu ostao neporažen u gostima sa Džubilom, a ovaj trijumf značiće im dosta posle tri vezana poraza, u Superkupu i azijskoj Ligi šampiona.

Ekipa Vegalta Sendai savladala je Kašivu 1:0 golom Itakure, a golova nije bilo u meču Šimicua i Kašime, u kojem je Krislan promašio penal za domaćina.