Goa deklasirala Pune, Bengaluru na +8 pred plej-of

Charlie Crowhurst, Getty Images Sport

U nedeljnim mečevima 17. kola pobede su ostvarili Bengaluru i Goa.

Goa je bila ubedljiva na gostovanju Pune Sitiju 4:0 (1:0) i tako zadržala šanse da se nađe u plej ofu.

Vođstvo Goi doneo je Lansarote u 28. minutu iz penala, a prednost je duplirao Bumus u 47. minutu, posle asitencije Koroa.

Konačnih 4:0 postavio je upravo Koro, koji se u listu strelaca upisao u 58. minutu, a zatim i u 65. sa bele tačke.

Tim Ranka Popovića je na drugom mestu sa 29 bodova, osam manje od prvoplasiranog Bengalurua, ali je i pored poraza osigurao mesto u plej-ofu.

Goa je šesta sa pet bodova manje.

Bengaluru je takođe slavio na strani protiv Džamšedpura 2:0 (2:0).

Oba gola viđena su u prvom poluvremenu. Prvo je Miku bio precizan iz penala u 23. minutu, a zatim je Četri u 34. stavio tačku na pobedu gostiju.

Bengaluru je na vrhu tabele sa 37 bodova, dok je Džamšedpur na četvrtoj poziciji i ima 26 bodova.