KONKAKAF LŠ: Tauro odoleo u Dalasu za istoriju

George Frey/Getty Images

Predstavnik Paname Tauro plasirao se u četvrtfinale KONKAKAF Lige šampiona, prvi put u istoriji, pošto je u Dalasu poražen 3:2, ali zahvaljujući golu u gostima ide dalje. Među osam najboljih plasirali su se i meksički kluboci Amerika i Gvadalahara.

Tauro je slavio na svom terenu u prvom meču osmine finala 1:0, tako da mu je odgovarao i minimalan poraz, ali uz postigntu gol. U tome je uspeo već u 16. minutu pošto je Agilar zatresao mrežu na asistenciju Gonzalesa. U 32. minutu Uruti donosi izjednačenje, ali do poluvremena Tauro ponovo dolazi u prednost. Isti tandem kao i kod prvog gola, samo sada u obrnutim ulogama u 44. minutu dolazi do prednosti 2:1.

Dalasu su bila potrebna tri gola u drugom delu. Napadali su, pokušavali sve, a već u 50. minutu su dobili penal, koji koristi Dijaz za 2:2. Ipak, do kraja meča uspeli su samo da ostvare pirovu pobedu, pošto je Kolman u nadoknadi doneo prednost 3:2, ipak nedovoljnu za prolaz dalje.

Tamp se prvi put našao Tauro, koji će igrati protiv Amerike. Meksikanci su odigrali 1:1 sa kostorikanskom ekipom Saprisa, ali sa pobedom 5:1 u prvom meču pitanje četvrtfinaliste nije se ni postavljalo. Među osam najboljih plasirala se i Gvadalahara, koja je u revanšu razbila Cibao iz Dominikanske republike 5:0 i uz pobedu u prvom meču u gostima 2:0 sa ukupnih 7:0 zakazala okršaj sa pobednikom meča Santa Tekla – Sijetl, a u prvom meču bilo je 2:1.