AFC: Petica Gvangdžoua posle preokreta, poker Gulara

Zhong Zhi, Getty Images Sport

Fudbaleri Gvangdžou Evergrandea pobedili su korejsku Džedžu 5:3 u trećem kolu grupe G azijske Lige šampiona.

Šampiona Kine do trijumfa je vodio sjajni napadač Rikardo Gular, koji je postigao četiri gola. Brazilac je bio strelac u 52, 57. iz penala, 86. i 90+2. minutu, na asistenciju Nemanje Gudelja. Peti gol za domaće dao je Alan.

Meč za Gvangdžou nije počeo dobro, pošto su Korejci preko Seong Uka i Kruza vodili 2:0, posle pola sata igre. Ipak, usledila je pomenuta goleada Evergandea, posle koje je pitanje pobednika bilo rešeno. Konačan rezultat postavio je Čang Min u 90.3.

U drugom meču grupe, Buriram je pobedio Cerezo Osaku 2:0.

Gvangdžou je prvi na tabeli sa pet bodova, Buriram je drugi sa četiri, okliko ima i Osaka, dok je Džedžu poslednji sa tri.

U grupi E, Jeonbuk je bio bolji od Tjanđin Ćanđijana u uzbudljivom meču 6:3. Kineski tim je poveo 1:0 u 10. minutu, ali je onda usledio veliki povratak Jeonbuka i šest golova u periodu od 24. do 72. minuta, za velikih 6:1. Gosti su u finišu uspeli samo da ublaže poraz, a poslednji pogodak na meču postigao je Brazilac Pato u 89. minutu.

U drugom meču, Kašiva je kod kuće savladala Kiče minimalnim rezultatom.

Jeonbuk je prvi sa devet bodova, Tjanđin i Kašiva imaju po četiri, a Kiče 0.

Kad je o grupi B reč, Al Duhail je savladao Lokomotivu iz Taškenta 3:2 i ostvario i treću pobedu u takmičenju, dok je Zob Ahan pobedio poslednjplasiranu Al Vahdu 2:0 i došao do druge pozicije sa šest bodova.

U grupi D, Esteglal je remizirao sa Al Ainom 2:2, dok je u duelu Al Hilala i Al Rajana bilo 1:1.

Esteglal je prvi sa pet bodova, Al Rajan i Al Ain imaju po tri, a Al Hilal 2.