KONKAKAF: Ubedljiva Amerika, Red Buls slavio u Tihuani

Fudbal ostalo 7. mar. 20183:59 > 6:06
Hector Vivas/Getty Images

Duelom meksičke Klub Amerike i Taura iz Paname otvorena je četvrtfinalna faza KONKAKAF Lige Šampiona. Domaćin je u Meksiko Sitiju slavio ubedljiv trijumf 4:0.

Prvo poluvreme obeležili su efektan gol Džoa Korone i spektakularna odbrana Agustina Marčesina.

Korona, jedini Amerikanac u redovima domaćih, u 19. minutu je preciznim udarcem sa oko 20 metara doneo prednost svojoj ekipi. Oduševljen majstorijom svog igrača bio je trener Migel Erera, a ni pomoćni sudija nije ostao ravnodušan.

Gosti sa Paname su umalo stigli do izjednačenja u poslednjim trenucima prvog poluvremena, kada je argentinski čuvar mreže Marčesin, prvo napravio veliku grešku pri dodavanju, a onda se iskupio na čudesan način ovom odbranom.

U poslednjih 20 minuta utakmice, Amerika je dotukla protivnika sa čak tri gola. Prvo je u 71. minutu Henri Martin pogotkom glavom povisio na 2:0.

Paragvajac Sesilio Domingey bio je precizan osam minuta kasnije za 3:0. Konačan rezultat postavio je kolumbijski napadač Andres Ibarguen u 81. minutu.

Drugi meksički predstavnik doživeo je poraz na svom terenu – od Tihuane je bio bolji Njujork Red Buls rezultatom 2:0.

Oba gola postigao je Bredli Rajt Filips, prvi u devetom minut posle loše intervencije protivničke odbrane, drugi u 67. minutu. Englez je najbolji strelac u istoriji tima sa čak 103 pogotka u svim takmičenjima.

U noći između srede i četvrtka možete gledati preostala dva duela četvrtfinala, Toronto – Tigres i Sijetl – Gvadalahara.