CONCACAF LŠ: MLS – Meksiko 3:0, peta za preokret

Fudbal ostalo 8. mar. 20184:07 > 6:08
Vaughn Ridley, Getty Images Sport

Fudbaleri Toronta posle preokreta pobedili su Tigres sa 2:1, dok je Sijetl savladao Čivas sa 1:0 u prvim utakmicama četvrtfinala CONCACAF Lige šampiona.

Klubovi iz američke MLS lige ostvarili su tri trijumfa protiv ekipa iz Meksika što se nikada ranije nije dogodilo. Podvig je utoliko veći ako se zna da je šampionat u SAD startovao prošlog vikenda.

Posle izjednačenog i ne toliko zanimljivog prvog poluvremena u nastavku utakmice Toronto i Tigres su zaigrali mnogo bolje, a gosti iz Meksika su poveli golom Eduarda Vargasa u 52. minutu.

Čileanski internacionalac i nekadašnji član Napolija izdržao je duel sa Krisom Mavingom i potom preciznim udarcem sa 20 metara savladao golmana Toronta Aleksa Bona.

Već u sledećem napadu domaći su imali sjajnu šansu da izjednače, ali je Džonatan Osorio šutirao preko gola.

Ipak, Kanađanima se ofanzivna igra brzo isplatila. Snažni Dđozi Altidor je u 60. minutu odlično reagovao i poravnao rezultat na 1:1. Isti igrač je deset minuta kasnije imao odličnu priliku da preokrene rezultat, ali je loše primio loptu i praktično je dodao u ruke golmanu Tigresa.

Aktuelni šampion MLS nastavio je da napada, bio opasniji protvnik, dok je tim iz Meksika preko Vargasa i Žinjaka pretio iz kontranapada, a promene rezultata nije bilo do 89. minuta kada je trijumf ekipi iz MLS lige obezbedio Osorio efektnim golom petom na asistenciju Sebastijana Đovinka.

Odličan učinak klubova iz MLS lige kompletirao je Sijetl trijumfom protiv Čivasa sa 1:0.

Pobedu i veliku radost navijačima iz „kišnog grada“ doneo je iskusni Klint Dempsi pogotkom u 78. minutu.

Isti igrač je nekoliko minuta kasnije imao odličnu priliku da Sijetlu obezbedi dva pogotka viška pred revanš, ali je iz neposredne blizine šutirao preko gola.

Njujork Red Bul je u sredu u gostima savladao Klub Tihuanu sa 2:0, dok je Klub Amerika bila ubedljiva protiv Taura sa 4:0.

Revanši su sledećeg utorka i srede, a završnicu pratite na kanalima SK.