Anderleht slavio sa devetoricom, Mehelen ispao iz lige

Laurence Griffiths, Getty Images

Fudbaleri Anderlehta upisali su treću uzastopnu pobedu, pošto su kod kuće savladali Antverpen 2:1, u okviru 30. kola Župile lige.

Tim iz Brisela je slavio u poslednjem kolu regularnog dela šampionata golovima Teodorčika u 22. i Ganvule u 77. iz penala. Jedini gol za goste postigao je Limbombe u 43. minutu.

Pobeda Anderlehta, za koji su ceo meč igrali Obradović i Spajić, dodatno dobija na značaju, ako se zna da su domaći meč završili sa devet igrača. Crvene kartone su dobili Dendonker u trećem i Trebel u 80. minutu.

Posle tog trijumfa, Anderleht ima 55 bodova i trenutno je drugi na tabeli, dok je Antverpen osmi sa 41.

Trijumf je ostvario i prvoplasirani Klub Briž, na gostovanju protiv St. Trojdena 1:0. Jedini pogodak za Briž postigao je Vormer u 70. minutu.

Ekipi Mehelena nije pomogla ni pobeda protiv Beverena (2:0) da ostane u ligi. Jedan od najvećih klubova u Belgiji završava prvenstvo na poslednjem, 16. mestu sa 27 bodova. Toliko ima i Eupen, ali je on zbog bolje gol razlike ostao u eliti.

U ostalim mečevima, Standard je posle velikog preokreta slavio nad Ostendeom 3:2. Ostende je posle 45 minuta imao dva gola prednosti, ali je u drugom poluvremenu usledila sjajna igra Standarda i preokret do 72. minuta.

Eupen je bio bolji od Muskrona 4:0, Gent je savladao Genk na strani 2:1, Kortrajk je pobedio Šarlrou 2:0, a istim rezultatom Varegem je trijmfovao nad Lokerenom.

Posle ovog kola sledi podela lige, Briž, Anderleht, Šarlroa, Gent, Genk i Standard će igrati u plej-ofu za titulu, dok će ostalih 12 ekipa biti podeljeno u dve grupe, iz koje će najuspešniji tim izboriti izlazak u Evropu.