Azijska LŠ: Čudo u Taškentu, četvrti remi Al Aina

Gonzalo Arroyo Moreno, Getty Images Sport

Fudbaleri Al-Duhaila, Al Vahde i Al Rajana ostvarili su pobede u u mečevima 4. kola Azijske Lige šampiona u grupama B i D, dok je duel između Esteglala i Al Aina završen bez pobednika.

Katarski Al-Duhail je na gostovanju uzbekistanskoj Lokomotivi u Taškentu slavio sa 2:1, a do četvrtog trijumfa stigao je posle velikog preokreta u sudijskoj nadoknadi vremena.

Lokomotiva je povela u 35. minutu golom Rašidova, a neverovatan preokret režirao je nekadašnji napadač Granade El Arabi koji je u 91. iz penala i 94. minutu obezbedio nova tri boda timu iz Katra. Al-Duhail je uz Jeonbuk, koji ima meč manje, jedini sa maksimalnim učinkom u dosadašnjem delu takmičenja.

U drugom meču ove grupe Al Vahda iz Ujedinjenih Arapskih Emirata je pred svojim navijačima bila bolja od Zob Ahana iz Irana sa 3:0 pogotcima Taljabue, Batne u 57. i Al Akberija u 7. minutu.

I drugi predstavnik iz Katara Al Rajan je bio siguran i slavio je protiv saudijskog Al-Hilala sa 2:1. Strelci za domaće bili su Hamdalah u 44. i Tabata u 66. minutu, a za Al-Hilal Al Katani u poslednjim trenucima utakmice.

Al Rajan se sa 6 bodova na deobi prvog mesta u drugi D izjednačio sa Esteglalom, koji nije uspeo da sačuva prednost protiv Al Aina.

Iranski tim je vodio od 42. minuta golom Tiama, međutim, četvrti remi u isto toliko duela Al Ainu iz Ujedinjenih Arapskih Emirata doneo je Šitani u 78. minutu.