Indija: Čenajin preko Goe do velikog finala

Print screen/SK

U revanš utakmici drugog polufinala plej-ofa indijske superlige, fudbaleri Čenajina pobedili su Gou rezultatom 3:0, i ukupnom skorom 4:1 plasirali se u veliko finale.

Nakon terenske inicijative koju su imali gosti i propuštene šanse Mandara Rao Desaija, seriju golova za domaće otvorio je Džeže Lalpeklua pogotkom glavom u 26. minutu, posle centaršuta Gregorija Nelsona.

Do druge asistencije na meču, a ujedno i sezoni Nelson je došao samo tri minuta kasnije, kada je proigrao Danpala Ganeša, koji je na isti način savladao golmana gostiju. U nastavku, veći posed lopte i broj šansi bili su na strani Goe.

Gostujuća ekipa izvela je čak 14 kornera u tom delu meča. Ipak, Karandžit Sing briljirao je na golu domaćih, a tačku na meč stavio je Džedže golom u poslednjem minutu meča, kada je Goa uveliko krenula na sve ili ništa.

Čenajin ima priliku da osvoji drugu titulu u klupskoj istoriji, međutim to neće biti nimalo kak zadatak jer ih u subotu očekuje gotovanje u Bangaloru, protiv ekipe Bengalurua koja je ligaški deo takmičenja završila na prvom mestu.

Direktan prenos je od 15:30 na Sport Klubu 6.