CONCACAF LŠ: Čivas spasao čast Meksikancima

Fudbal ostalo 15. mar. 20185:17 > 5:24
Refugio Ruiz/Getty Images

Fudbaleri Čivasa i Klub Amerike kompletirali su listu učesnika polufinala CONCACAF Lige šampiona.

Čivas je pred svojim navijačima u Gvadalahari ubedljivo pobedio Sijetl sa 3:0 i nadoknadio minus iz prve utakmice (0:1), dok je Klub Amerika ukupnim rezultatom 7:1 bio bolji od Taura.

Meksička ekipa je sjajno odigrala protiv Sijetla i prvi put u istoriji obezbedila je mesto među četiri najbolja tima u elitnom takmičenju. Svi golovi viđeni su u drugom poluvremenu – Čivas je poveo golom Osvalda iz slobodnog udarca u 50. minutu, već u 55. bilo je 2:0 zahvaljujući pogotku Lopeza, a konačan rezultat postavio je Godinez u 81. minutu.

Čivas je osvetlao obraz meksičkog fudbala i jedini je u tromeču sa timovima iz MLS lige izašao kao pobednik. U borbi za plasman u finale protivnik će im biti još jedan klub iz SAD, Njujork Red Buls koji je iz takmičenja izbacio Klub Tihuanu.

Fudbaleri Klub Amerike su sve dileme oko plasmana u narednu rundu takmičenja rešili u prvom meču u Meksiko Sitiju (4:0), a ubedljivi su bili i u revanšu protiv Taura u Panama Sitiju – 3:1.

Martin je golovima u 6. i 19. minutu obezbedio trijumf gostima, na 3:0 povisio je Diaz u 67, a utešan pogotak za domaće postigao je Sančez u 70. minutu.

Klub Amerika će u polufinalu igrati protiv aktuelnog šampiona MLS lige Toronta, koji je eliminisao Tigres.

Polufinalni dueli na programu u prve nedelje aprila, a prenosi na kanalima SK.