KL: Prvenac Santosa, Eduardo junak, crveni Gabigolu

Ricardo Nogueira/Getty Images

Jedan od najvećih brazilskih i južnoameričkih klubova Santos zabeležio je prvu pobedu u Kopa Libertadores ove sezone, pošto je na svom terenu savladao urugvajski Nacional 3:1, iako su čitavo drugo poluvreme igrali sa igračem manje.

Santos je vodio od 20. minuta golom veziste Eduarda, ali je u 44. minutu Gabigol, koji je imao neuspešnu epizodu u Evropi, dobio drugi žuti karton, odnosno crveni karton. Zbog ove gluposti domaćin je prednost od samo jednog gola morao da brani sa igračem manje, ali Brazilcima nije padalo napamet da se zabunkerišu.

Već u 48. minutu Rodrigo je povisio na 2:0. U međuvremenu je Rodrigo izašao a ušao Artur, koji je u 74. minutu dobio priliku da postigne gol, ali je promašio penal. Kazna je usledila i u 82. minutu Oliva smanjuje na 2:1. Ali domaćin nije bio raspoložen za poklanjanje bodova. Eduardo je drugim golom, samo minuta kasnije, skresao krila Urugvajcima i doneo Santosu prvi trijum. U Grupi F Estudijantes ima četiri boda, Santos i Garsilaso po tri, dok je Nacional poslednji sa jednim bodom.

Poraz je pretrpeo i najveći urugvajski klub Penjarol i to u Boliviji. Strongest je slavio 1:0 i time došao na deobu prvog mesta Grupe C sa tri boda, koliko ima Libertad, dok je Penjarol bez bodova. Prvi trijumf zabeležio je i Independijente na svom terenu protiv Milionariosa iz Kolumbije 1:0. Korintijans vodi u Grupi G sa četiri boda, po tri imaju Independijente i Lara, dok je Milionarios poslednji bez bodova.