Standard u produžetku uzeo Kup Belgije

Christof Koepsel/Getty Images

Fudbaleri Standarda pobedili su Genk u finalu Kupa Belgije rezutlatom 1:0. Jedini gol na ovom meču pao je u produžetku.

Na stadionu „Kralj Boduan“ u Briselu nisu viđeni golovi u 90 minuta fudbala. Na prvi šut u okvir gola čekalo se čak do drugog poluvremena, a Genk je imao odličnu šansu da dođe do gola u 87. minutu kada je golman Standarda odbranio šut glavom Džozefa Aida.

Pobednički gol za tim iz Liježa postiže u 97. minutu meča, a strelac je bio Reno Emond. Genk nije imao mnogo prilika da izjednači, a situaciju je dodatno zakomplikovao drugi žuti karton srpskog fudbalera Bojana Nastića koji je morao u svlačionicu u 121. minutu.

Standard je ovako obogatio klupsku vitrinu u koju je doneo osmi trofej Kupa Belgije.