Japan: Golovi Podolskog i Vieire, prvi remi Hirošime

Alexander Hassenstein, Getty Images Sport

Posle četvrtog kola više nema timova sa maksimalnim učinkom u japanskom šampionatu.

Getty Images/Shaun Botterill

Fudbaleri Visel Kobea su protiv Serezo Osake, u meču koji ste mogli da pratite na Sport klubu, upisali prvi trijumf u sezoni – 2:0.

Vodeći gol postigao je Fuđita udarcem sa ivice kaznenog prostora u 34. minutu. Serezo je odigrao jednu od lošijih utakmica u poslendjih godinu dana, a Visel se u uvodnih 20 minuta drugog poluvremena odlučio da se brani i oslanja na kontanapade.

Domaći su propustili dve velike šanse, ali na kraju nisu bili kažnjeni za te promašaje, pošto je u 84. minutu Lukas Podolski potvrdio pobedu svojim prvim golom u sezoni.

Serezo će na prvu pobedu ove sezone morati da sačeka još najmanje dve nedelje jer su posle tri remija doživeli prvi poraz.

Jokohama je slavila na gostovanju Uravi sa 1:0, a jedini gol postigao je nekadašnji napadač Crvene zvezde Ugo Vieira u 81. minutu.

Remijem Hi Sanfreće Hirošime i Ivate (0:0) više nema timova sa maksimalnim učinkom u prvenstvu, a aktuelni vicešampion Kašima Antlers došle je do trijumfa u gostima protiv Sagan Tosua golom jednog od najbolji igrača lige Mua Kanazakija.