Sjajna saradnja Kaluđerovića i Ljujića

Hagen Hopkins/Getty Images

Fudbaleri Velington Finiksa odigrali su 2:2 sa Brizbejn Rourom u meču 24. kola A-Lige, u kome su se istakli srpski fudbaleri Andrija Kaluđerović i Matija Ljujić.

Kaluđerović je postigao gol, a Ljujić je zabeležio asistenciju i odigrao je jednu od najboljih partija od kada je stigao u Velington.

Velington je u ovaj meč ušao bez petorice standardnih igrača, koji su imali reprezentativne obaveze i u prvom poluvremenu, gostujući Rour imao je bolje šanse, ali nije bilo golova.

U petom minutu drugo poluvremena gosti su poveli preko Breta Holmana koji je pogodio mrežu iz sjajnog voleja posle centaršuta Masima Makaronea.

To vođstvo je trajalo samo tri minuta, pošto je Matija Ljujić, izuzetnom dubinskom loptom između dvojice igrača, pronašao Andriju Kaluđerovića koji je postigao svoj deveti gol u sezoni, prekinuvši post koji je trajao čak deset utakmica.

Domaćini su poveli 11 minuta kasnije posle pogotka Logana Rodžersona, ali je to vođstvo trajalo samo četiri minuta pošto je Tomas Kristensen izjednačio u 68. minutu, posle kornera.

Velington je imao priliku da dođe do pobede dva minuta pre kraja, ali je udarac Nejtana Burnsa golman gostiju uspeo da odbije do prečke.

Ekipa Velingtona je tako ostala na začelju A-Lige i u narednom kolu gostuju Adelejd Junajtedu, koji zauzima petu poziciju.