Nova pobeda Fulama, Jokanović ljut na FSS zbog Mitra

Getty Images Sport, Julian Finney

Fudbaleri Fulama pobedili su na gostovanju Norič sa 2:0, u petak u 39. kolu Čempionšipa. Srpski napadač Aleksandar Mitrović nije bio strelac, ali je njegov menadžer Slaviša Jokanović u izjavi pre utakmice kritikovao Fudbalski savez Srbije, zbog korišćenja ofanzivca na dva prijateljska meča.

Fulam je u Noriču pobedio sa 2:0, a strelci su bili Stefan Johanson u 66. i Tom Kerni u 70. minutu. Klub iz Londona je tako zabeležio 20. pobedu u sezoni, pa je sada treći na tabeli Čempionšipa sa 72 boda.

Srpski napadač Aleksandar Mitrović je igrao do 78. minuta, kada ga je zamenio Abubakar Kamara. Reprezentativac je protekle nedelje bio akter dva prijateljska meča Orlova, a zbog toga je ljut bio i menadžer Fulama Slaviša Jokanović.

Srbija je izgubila od Maroka 2:1, dok je potom pobeđena Nigerija sa 2:0, uz dva gola Mitrovića, koji je igrao na oba meča po 90 minuta.

„Srećan sam zbog Mitrovića jer je odigrao dobar meč. Zadovoljan sam jer je selektor Škotske Aleks Mekliš pozvao moje igrače, što su igrali i što im je dao i trenutke odmora. Takođe, isto je i sa selektorom mlade reprezentacije Engleske Ejdijem Butrojdom, koji je imao u vidu koliko je mečeva Rajan Sesenjon igrao za nas. Sa druge strane nemam komentar na to kako je reprezentacija Srbije pokazala poštovanje meni i mojim igračima. Srećan sam zbog Mitrovića, koji je bio strelac i zbog toga što je reprezentacija pobedila. Reči su veoma bitne, moja reč ima vrednost, a kada mi obećate nešto i ispadnete lažov, onda sam veoma nezadovoljan. Nezadovoljan sam jer je Mitrović igrao na dve utakmice, nadam se da će na svakom meču za Srbiju postići gol, ali u ovom trenutku on je bio jedini koji je igrao na obe utakmice“, rekao je Slaviša Jokanović i nastavio:

„Nisam zadovoljan i to je moje lično osećanje. Nisam trener Srbije, ali sam nešto pitao, oni su mi nešto odgovorili, ali reči tim ljudima nisu bitne“, rekao je Jokanović, koji je meč između Nigerije i Srbije posmatrao uživo u Londonu.