Japan: Gol Vijeire za pobedu Jokohame

Fudbal ostalo 31. mar 201814:05 > 14:08
Getty images/Epsilon

Fudbaleri Tokija slavili su na domaćem terenu protiv Gamba Osake 3:2 u petom kolu japanskog šampionata. Pobede u ubotnjim mečevima ostvarili su još i Jokohama, Vegalta Sendai, vodeća Hirošima, Serezo Osaka i Sagan Tosu, dok je jedan meč završen bez pobednika.

Tokio je poveo golom Higašija već u drugom minutu susreta, a 10 minuta kasnije prednost domaćih duplirao je Morišige.

Gostujuća ekipa je u završnici prvog poluvremena smanjila na 2:1 golom Hvanga Eui-Džoa, a isti igrač se i u 58. minutu upisao u listu strelaca za izjednačenje.

Konačnih 3:2 postavio je Dijego, posle asistencije Ogave u 64. minutu.

Tokio je na devetoj poziciji na tabeli sa sedam bodova iz pet kola, dok je G-Osaka na začelju tabele sa jednim bodom.

Jokohama je bila bolja od Šimicua 1:0 u gostima, a jedini gol dovoljan za trijumf postigao je bivši igrač Crvene zvezde Ugo Vijeira u 11. minutu, na asistenciju Jamanake.

Vegalta Sendai je takođe minimalnim rezultatom slavila protiv Varen Nagasakija, a strelac za domaći tim bio je Nišimura u 31.minutu.

U derbiju kola Hirošima je nadigrala Kavasaki Frontale 1:0 u gostima. Gol za goste postigao je 30-godišnji Brazilac Patrik u 85. minutu, kada mu je asistirao Sasaki.

Hirošima je na vrhu tabele sa 13 bodova, dok je ekipa Kavasakija na trećem mestu sa tri boda manje.

Serezo Osaka bila je bolja od Šonana 2:1, dok je Sagan Tosu slavio protiv Nagoje 3:2.

Tim srpskog stručnjaka Mihaila Petrovića Saporo odigrao je nerešeno protiv Kashime 0:0. Saporo je 14. na tabeli i posle pet kola ima pet bodova. Kašima je na sedmoj poziciji i ima tri boda više.