Klub Briž sa penala u sudijskoj nadoknadi do pobede

Andy Astfalck/Getty Images

Fudbaleri Klub Briža golom u sudijskoj nadoknadi vremena pobedili su Genk sa 1:0 na startu "šampionske grupe" belgijskog prvenstva.

Jedini pogodak postigao je izraelski internacionalan Lior Rafaelov u 90+2. minutu iz penala.

Klub Briž je sa 27 bodova suvereno na prvom mestu, Gent i Anderleht imaju po 28, Šarlroa 26, Standard iz Liježa 25 i Genk 22.

U izjednačenom meču u Brižu i gosti su mogli do sva tri boda, međutim, nisu imali ni dovoljno sreće.

U grupi za plasman u Ligu Evrope Antverpen i Ostende su odigrali 3:3. Drugi gol za goste postigao je Rišario Živković u 52. minutu, a Antverpen je kod rezultata 3:2 u 71. minutu ostao sa igračem manje.

Lokeren je prvi sa 3 boda, Antverpen, Ostende, Eupen i Beršot imaju po 1, a Sent Trujden 0.

U borbi za opstanak Roselar je slavio na gostovanju Junion Sent Žilauzu sa 1:0 i sa 22 boda zadržao je prvo mesto ispred Vesterloa koji ima dva manje.