CONCACAF: Đovinko i Altidor srušili i Ameriku

Fudbal ostalo 4. apr. 20184:33 > 4:37
Photo by Alex Grimm/Bongarts/Getty Images

Fudbaleri MLS šampiona Toronta pobedili su meksičku Klub Ameriku 3:1, u prvoj utakmici polufinala CONCACAF Lige šampiona.

Strelci za osvajača triple krune bili su Đovinko, Altidor i Morrgan, dok je za „Orlove“ precizan bio Ibarguen.

Kanadski klub braniće za nedelju dana prednost u pokušaju da prvi put u istoriji uđe u finale kontinentalnog takmičenja.

Amerika je na obalu jezera Ontario stigla kao tim koji u gostima nije izgubio osam mečeva CCL, a u 2018. izgubili su samo jedan od 17 mečeva u svim takmičenjima. Međutim, problemi za ekipu Migela Erere počeli su odmah.

Sebastijan Đovinko izborio je sumnjiv penal u devetom minutu i iskoristio ga. Toronto je u tom delu utakmice redovno pretio i delovalo je da će povećati prednost, ali je zbog jedne loše reakcije odbrane meksički klub vraćen u meč.

Igralo se 20 minuta kada je Kolumbijac Andres Ibarguen pokupio loptu ispred šesnaesterca rivala, kapiten Toronta Majkl Bredli je dvaput meko startovao, a Ibarguen je prošao između njega i još dvojice defanzivaca i zakucao loptu u mrežu domaćih.

Taj gol dao je samopouzdanje gostima, koji su kontrolisali igru do poluvremena, ali su u 44. minutu doživeli šok – izgubljena lopta na centru brzo je stvorila priliku za Žozija Altidora, koji je sa dva kvalitetna poteza izbacio Karlosa Vargasa i vratio prednost na stranu Toronta.

Nastavak je počeo oprezno na obe strane, a posle 13 minuta iskusni Ešton Morgan odigrao je minijaturu za pamćenje – njegova dijagonala otvorila je akciju, u kojoj su učestvovali Đovinko i Auro, a snažni Kanađanin je posle sprinta prvi stigao na centaršut i sproveo loptu u mrežu za 3:1. Morganu je to tek treći gol u karijeri dugoj 155 utakmica.

Do kraja promena rezultata nije bilo, iako je u finišu Oribe Peralta, nedovoljno zalečeni i prilično neprimetni napadač Amerike, pripremio dve odlične prilike za rezervistu Henrija Martina.

Tako je Toronto doneo MLS petu pobedu u sedam utakmica za članovima Lige MX u ovoj sezoni CCL, što je najbolji skor u istoriji.

Revanš na stadionu Asteka igra se za sedam dana.

U noći između srede i četvrtka, od 4 časa po našem vremenu, u Gvadalari se sastaju Čivas i Njujork Red Buls, drugi polufinalni par CCL. I taj meč gledaćete na SK.