Gremio ubedljiv, slavila i Boka Juniors

Friedemann Vogel, Getty Images Sport

Četiri duela odigrana su u okviru grupne faze Kopa Libertadores.

Najubedljiviju pobedu zabeležio je Gremio koji je sa 4:0 savladao Monagas u okviru drugog kola Grupe A i tako zabeležio prvu pobedu, nakon remija protiv Defansora.

Nije bilo golova u prvom poluvremenu, ali je brazilski klub sve to nadoknadio u drugom, a u strelce su se, redom, upisivali Džael, Everton, Luan i Cicero.

U Grupi C, Penarol je došao do prve pobede savladavši sa 3:1 Atletik Tukuman. Penarolu je ovo prva pobeda u grupi jer su u prvom kolu poraženi od Strongesta. Dva penala viđena su na ovom meču i jedan autogol. Poveo je Penarol sa bele tačke preko Kristijana Rodrigeza nakon samo 11 minuta igre i to je zapravo i bilo sve u prvom poluvremenu. Nakon pet minuta igre u nastavku, Akosta pogađa svoju mrežu, a Penarol dolazi do 2:0. Gosti su smanjili na 2:1 u 65. minutu sa penala koji je precizno izveo Luis Rodrigez, da bi sedam minuta do kraja meča pobedu domaćih potvrdio Roho.

U Grupi H, Boka Juniors je golom Pavona savladala kolumbijski Junior, a priliku da svom timu donese ubedljiviju pobedu propustio je sa penala Abila.

U duelu Kruzeira i Vaska da Game u Grupi E, nije bilo golova.