Župile: Anderleht sa trojicom Srba konačno slavio

Ostale lige - Fudbal 6. apr 201823:59 > 07. apr 2018 0:01
Ian MacNicol Getty Images Sport

U belgijskom fudbalskom šampionatu mogli smo da vidimo dva meča u petak uveče - jedan u ligi za prvaka, a jedan u ligi za opstanak. Anderleht je u gostima savladao Šarlroa sa 2:1 (0:1), dok je u Proksimus ligi, u kojoj se timovi bore za opstanak u eliti Sen Žiloaz remizirao sa Tubizom 1:1.

Anderleht je posle neprijatnog poraza od Genta 2:1 u prethodnom kolu, prvom u ligi za prvaka, sabrao redove i u vođstvo protiv Šarlroaa došao već u trećem minutu preko Morioke.

Senegalac Amara Babi izjednačio je rezultat u 47. minutu, ali je tri boda ljubičasto-belima doneo Teodorčik iz penala u 64. minutu.

Srpska „kolonija“ u Briselu našla se na terenu u petak uveče – Ivan Obradović proveo je u igri svih 90 minuta, kao i još jedan nekadašnji igrač Partizana Lazar Marković. Uroš Spaić je u igri bio do 23. minuta, kada je morao da napusti igru.

Anderleht sada ima šest bodova manje i utakmicu više od vodećeg Klub Briža.

Žiloaz i Tubiz su remizirali 1:1 (0:0) u San Žilu u Briselu, a gol za domaćina postigao je Nels u 70. minutu, dok je bod gostima doneo Traore u 80. minutu.

Prethodne nedelje lider na tabeli Klub Briž pobedio je Genk minimalnim rezultatom.