Kanadsko-meksičko finale u KONKAKAF LŠ

Azael Rodriguez/Getty Images

U borbi za titulu u KONKAKAF Ligi Šampiona ove sezone ćemo gledati meksičku Gvaladaharu i aktuelnog šampiona MLS, Toronto.

Gvadalahara je u revanšu u gostima kod Njujork Red Bulsa uspela da odbrani gol prednosti iz prvog meča i plasira se po četvrti put u finale prestižnog takmičenja.

Do sada imaju jednu titulu, osvojenu daleke 1962. godine. Dobrom igrom u odbrani, posebno u drugom poluvremenu, sačuvali su mrežu pa su zahvaljujući golu koji je u prvom meču postigao Isak Brisuela eliminisali američku ekipu.

Red Bulsi su uputili čak 20 šuteva ka golu popularnih „Čivasa“, gosti tek jedan, ali su na kraju gosti slavili plaman u finale.

U finalu ipak neće biti drugog meksičkog predstavnika, Klub Amerike, koji je u startnoj postavi u revanšu sa Torontom imao samo trojicu domaćih igrača.

Kanađani su prvi duel dobili rezultatom 3:1, ali su u Meksiku već nakon pet minuta igre ostali bez jednog do najvažnijih igrača, centarfora Žozija Altidora, koji je napustio igru zbog povrede.

Upravo je njegova zamena, Toseint Rikets, učestvovala u postizanju vodećeg pogotka u 12. minutu. Nakon dodavanja Đovinka, štoper domaćih Silva je pokušao da interveniše ispred Riketsa, ali je lopta došla do Džonatana Osorija, koji nije propustio priliku da zatrese mrežu.

Domaći navijači su se ponadali u 20. minutu, ali je pogodak njihovog tima poništen zbog ofsajd pozicije. Amerika je uspela da izjednači u nadoknadi vremena, kada je Kolumbijac Mateus Uribe bio precizan iz penala.

Toronto je ukupnim skorom 4:2 došao do najvećeg uspeha u klupskoj istoriji i biće domaćini prvog finalnog susreta 17. aprila, revanš je u Gvadalahari sedam dana kasnije.