Azijska LŠ: Melburnu malo i pobeda protiv Šangaja

Getty Images, Matt Roberts

Fudbaleri Melburn Viktorija, Čonbuka i Tjanžia ostvarili su pobede u mečevima poslenjeg 6. kola grupne faza Azijske lige šampiona, dok je duel između Kavasakija i Ulsana završen rezultatom 2:2.

Gostima iz Južne Koreje je osvojen bod bio dovoljan da kao drugoplasiran tim, zajedno sa timom Šangaj SIPG, iz grupe F obezbede plasman u osminu finala, dok su Japanci ostali na začelju.

Kavasaki je poveo u 2. minutu preko Suzukija, na 2:0 povisio je Hašegava u finišu prvog poluvremena, ali u nastavku utakmice promenila se slika na terenu. Ulsan Hjundai je u razmaku od 47. do 50. minuta postigao dva gola i došao do velikog boda.

Zahvaljujući ovakvom ishodu duela u Japanu australijskom Melburnu ni pobeda protiv Šangaja 2:1 nije bila dovoljna. „Kenguri“ su ostali ispod crte sa bodom manje od Ulsana.

U grupi E ranije se znalo da dalje idu Čonbuk i Tjanđin. Korejci su u poslednjem kolu ubedljivo savladali Kitči iz Hong Konga sa 3:0, a Kinezi japanski tim Kašivu sa 3:2.

Čonbuk je ovaj deo tamčinjena završio sa 15 bodova, Tjanđin sa 13, Kašiva sa 4 i Kitči sa 3.