MLS: Čikago Fajer slavio, spektakularan gol Kataija

Starsport/Fudbalski savez Srbije

U subotnjim mečevima MLS šampionata pobede su ostvarili Sporting Kanzas Siti, Los Anđeles, Hjuston Dajnamo i Čikago Fajer.

Kanzas Siti je na domaćem terenu deklasirao Vankuver Vajtkepse 6:0. Golove za domaći tim postigli su Rasel (2), Medranda, Lobato i Kroize.

Kanzas je na vrhu tabele Zapadne konferencije sa 17 bodova, dok je Vankuver na četvrtoj poziciji.

Tim srpskog stručnjaka Veljka Paunovića Čikago Fajer slavio je u gostima protiv Njujojr Red Bulsa 2:1. Vođstvo gostima doneo je u 30. minutu Aleksandar Katai.

Prednost je duplirao Nemanja Nikolić u 69. minutu, a jedini gol za tim iz Njujorka postigao je Rajt Filips u 81. minutu.

Njujork Red Bulsi su sada na šestom mestu na tabeli Istočne konferencije, dok je Čikago Fajer na sedmoj poziciji.

Los Anđeles je bio bolji od Montreal Impakta 5:3, dok je Hjuston nadigrao Toronto 5:1.

U mečevima igranim u nedeljnom terminu po evropskom vremenu, viđen je veliki broj golova. Kolumbus i Nju Ingland igrali su nerešeno 2:2, Orlando je dobio San Hoze sa 3:2, Real Solt Lejk je bio ubedljiv protiv Kolorado Rapidsa sa 3:0, Dalas je trijumfovao protiv Filadelfije 2:0.